Deratizace hlodavců
Provádíme deratizace hlodavců a to od pohotovostních výjezdu proti jednotlivým jedincům v uzavřených prostorách až po pravidelnou deratizaci firem, měst, bytových domů, rodinných domů a jiných.
Vždy se snažíme docílit 100% účinnosti zásahu a spokojenosti zákazníka. Proto požíváme kombinaci několika druhů nástrah a postupů.
Pro naše pravidelné zákazníky máme věrnostní program plný slev a doplňkových služeb zdarma. (Evidence zásahů, zakreslení deratizačních stanic, vyhodnocení úspěšnosti a jiné.)
Myš, Hraboš, Rejsek a jiné:
- Charakteristika: všeobecně platí u malých hlodavců rychlé množení ,pár může za rok přivést na svět až 50-80 potomků. Průměrná velikost těla je od 6 d 12 cm (nepočítaje ocásek), na svou velikost jsou velmi rychlí. Poznávací znamení je trus a jeho velikost kolem 3-4 mm. Pro hubení není potřeba znát přesný druh, protože postup hubení, zdroj potravy a místo výskytu bývá podobné né-li stejné.
- Výskyt: nacházejí se všude v okolní krajině, v centrech měst se moc naskytují, daleko častěji jsou k viděni na vesnicích, pro vniknutí jim stačí pouhý 1 cm2.
- Způsoby hubení: Deratizační stanice s nástrahou (veřejně prodejné nástrahy nejsou tolik účinné jako naše přípravky), Živo-lovné pasti, Usmrcující pasti, Elektrické a pachové plašiče.
Krysa, Potkan a jiné:
- Charakteristika: Potkan a Krysa jsou mezi sebou často zaměňovaný. Jako synantropní druhy žijí převážně v blízkosti lidských sídel, kde často škodí požíráním potravin, napadáním domácích zvířat. Potkan je o proti kryse spíš všežravec, většina jídelníčku se skládá cca z 60-80 % z různých semen trav a obilovin či zeleniny. Potkan patří mezi jedny z nejinteligentnějších hlodavců v přírodě. Potkani a Krysy jsou čilí hlavně v noci. Dobře plavou a šplhají. Jsou velmi ostražití a v nebezpečí dokážou být agresivní. Potkani si vytváří doupě v nebo nad zemi, krysy se spíše soustředí do vyšších míst. Potkan žije zhruba 2-3 let. Délka těla bývá v rozmezí 15-25 cm, ocas je kratší než tělo. Dosahuje hmotnosti je od 200g až do 800 g. Samice rodí 3-5krát do roka. Plně samostatná jsou přibližně po měsíci. Pohlavní dospělost kolem druhého měsíce. Krysy bývají menší s delším ocasem o proti tělu. Uši mívají větší než potkan. Potkan bývá hnědě zbarvený na rozdíl od krysy která má tmavě šedou barvu.
- Výskyt: většinou v blízkosti lidského obydlí kde se navykli nacházet dostatek potravy a bezpečných skrýší.
- Způsoby hubení: Deratizační stanice s nástrahou (veřejně prodejné nástrahy nejsou tolik účinné jako naše přípravky), Živo-lovné pasti, Usmrcující pasti, Elektrické a pachové plašiče.
Kuna, Lasice a ostatní druhy
- Charakteristika: Jedna se většinou o vzácné nebo chráněné druhy, jsou to hlavně kuna, plch a podobní. U těchto savců probíhá odchyt v období hájení pomocí živo-lovné pasti nebo kombinace elektrických a pachových odpuzovačů. Po odchycení je savec vypuštěn ve volné přírodě v dostatečné vzdálenosti od lidského obydlí. Mimo období hájení u některých druhů muže dojit k jejich hubení pomoci speciálních přípravků.
- Odchyt těchto savců je velmi náročný, jde totiž o chytré a ostražité tvory, a proto odchyt může trvat i několik dní.
- Výskyt: půdy, hospodářské budovy, zahradní domky, rodinné domy, auta povětšinou navštěvuji kvůli teplému motoru v nočních hodinách.
- Způsoby hubení: Živo-lovné pasti, Usmrcující pasti, Elektrické a pachové plašiče.