Dezinsekce štěnic, švábů, blech a hmyzu

 • Provádíme likvidaci a prevence proti hmyzu s mnohaletou zkušeností. Díky tomu jsme si jistí že si dokážeme bez problémů poradit se všemi škůdci. 

  Vždy se snažíme docílit 100% účinnosti zásahu a spokojenosti zákazníka. Proto požíváme kombinaci několika druhů přípravků a postupů.

  Pro naše pravidelné zákazníky máme věrnostní program plný slev a doplňkových služeb zdarma. (Evidence zásahů, vyhodnocení úspěšnosti a jiné.)

Štěnice

 • Charakteristika: štěnice se přes den skrývají v blízkosti místa kde spí hostitel, aktivní jsou hlavně v noci kdy sají krev. (95 % života jsou v úkrytu) Proces sání trvá několik minut. Dospělé štěnice mají oválné žlutohnědé nebo červenohnědé tělo (velikosti do 5 mm), nymfy jsou slámově zbarvené o velikosti cca 1,3 mm. Živí se pouze krví, kterou sají na lidech, ale mohou sát i na psech, kočkách a ptácích. Žijí 1-1,5 roku a jsou pověstné tím, že dokáží hladovět několik měsíců. Vyskytují se pouze v pravidelně obývaných lidských obydlích. Interval sání krve je závislý na teplotě a to 1 krát do 3-7 dní, v době mezi sáním jsou v úkrytu. Při teplotě 14 °C a nižší přestávají být aktivní. Vajíčka kladou samičky v úkrytech. Za týden naklade samice štěnice až 8 vajec, za celý život pak od 200 do 500 vajíček. Pro štěnice, které tráví většinu svého života v úkrytech, je životně důležitá lokalizace hostitele. Člověka dokáží lokalizovat na vzdálenost cca 1,5 m. Podnětem je teplota kůže, kairomony a CO2. Při velmi vysokém stupni zamoření jsou aktivní i přes den. Bodají hlavně na odhalených částech těla; pod peřinou nebo pod oděvem zpravidla ne. Při vpichu vstříkne štěnice do rány anestetikum, takže kousnutí nebolí. Poslední dobou se stává že lidé nemají reakci na kousnuti.
 • Výskyt: všude tam kde se vyskytuji možní hostitele (lidé a savci), ubytovací zařízení, 
 • Příprava: pro zásah je potřeby vyklidit úložné prostory postelí a gaučů, textilie z těchto prostor je potřeba vyprat na 60 °C. Vytřít případně vysát podlahové.
 • Používaný materiál: insekticidní kombinovaný postřik, aerosol, plyn a lepové pasti.
Bed_bug,_Cimex_lectularius
Štěnice

Šváb Rus

 • Charakteristika: šváb a rus domácí dorůstá v průměru 2-2,5cm. Barva těla je hnědá u některých druhu tmavě hněda až černá. Tělo mají oválné a zploštělé. Samec a Samička lze dobře rozeznat podle křídel, samci mají celá křídla a samice pouze zakrnělé pozůstatky křídel. Švábovití se rozmnožuji za pomoci ootéky do které jsou nakladeny vajíčka (v průměru 15-20 kusů), nymfy se začnou líhnout většinou po několika měsících (jsou-li příznivé podmínky). Švábovití se zdržuji v teplých, stinných a vlhkých místech s teplotou mezi 20-30 °C. Při nízkých teplotách pod 10 °C se hmyzu zastavuje vývoj a začínají byt nepohybliví.
 • Výskyt: je možný všude tak kde se pracuje s potravinami. Od bytů, domů až po sklady, výrobny kanalizace. V přírodě se vyskytují vzácně.
 • Příprava: pro zásah je potřeba vyklidit kuchyňské linky a spíže. Ve zbytku prostor je potřeba zpřístupnit místnosti po celém obvodu.
 • Používaný materiál: insekticidní Kombinovaný postřik, aerosol, plyn, požerový gel a lepové pasti
šváb
Šváb Rus

Vosa Sršeň

 • Charakteristika: jedná se o nebezpečný, bodavý hmyz. Hubení je velmi rizikové a bez ochranných pomůcek může být až ohrožující na životě. Sršně na rozdíl od vos jsou mnohem větší a agresivnější, zejména pokud jsou pak v ohrožení. Jejich hnízda jsou světle hnědá oproti šedým vosím hnízdům. Hnízda jsou vrstvená, tak aby hmyz chránili před chladem. Vosy ani sršně svá hnízda už nikdy znovu nepoužijí. Bodavý hmyz, který nebyl během zásahu ve svém hnízdě, bez královny za pár dní zemře. Hnízda nepřežijí zimu, jediným kdo přežije jsou oplozené samičky, které si další rok budou zakládat nová hnízda.
 • Výskyt: nedá se nijak specifikovat, možnosti jsou všude kde se královně podaří uchytit.
 • Postup: realizace je rychlá a účinná, jsme schopní likvidovat i hnízda ve velkých výškách a hnízda skrytá.
 • Používaný materiál: insekticidní kombinovaný postřik, aerosol, plyn a popaš
vosa
Vosa Sršeň

Blecha

 • Charakteristika: dosahují velikosti kolem 2 mm a dokáží skočit do vzdálenosti cca 35 cm při výšce skoku cca 20 cm. Tělo je ze stran zploštělé, tvořena články s pevnou vazbou. Samička a sameček se páří v srsti hostitele. Oplodněná samička klade vajíčka v srsti hostitele a hostitel pak vajíčka trousí ve svém okolí. Z vajíček se vylíhnou larvy, které mají kousací ústrojí a živí se organickými zbytky (kůže, výkaly dospělců aj.) . Velmi důležité je proto dodržovat čistotu. Blecha je schopná sát krev všech savců žijících ve volné přírodě i v budovách. Jedná se o jednoho z nejrozšířenějších parazitů.
 • Výskyt: všude tam kde se vyskytuji možní hostitele (lidé a savci)
 • Příprava: pro zásah je potřeby vyprázdnit úložné prostory postelí a gaučů, textilie z těchto prostor je potřeba vyprat na 60̊ C. Pokud to prostory umožňují, vytřít a vysát.
 • Používaný materiál: insekticidní Kombinovaný postřik, aerosol a plyn.
chip-gb91c60003_1280
Blecha

Mol Zavíječ

 • Charakteristika: mol šatní je celý světlý a dosahuje velikosti do 1 cm, zatímco mol potravinový má půlku těla světlou, druhou tmavší a dosahuje velikosti 1-1,5 cm. Další indicií k určení druhu mola je místo kde se vyskytuje. Moli se zdržují a množí tam, kde mají zdroj potravy. Tudíž moli, kteří vám létají ve spíži nebo v kuchyni, budou moli potravinoví, zatímco v šatní skříni nebo ložnici se budou vyskytovat moli šatní. Ročně mají podle teploty mezi 2-5 generacemi. Samička po nakladení 50-80 kusů vajíček umírá.
 • Výskyt: mol šatní se soustředí v místnosti s textiliemi, jako je ložnice, obývací pokoj, šatna aj. Mol potravinový se soustředí naopak v kuchyni, jídelně a spíží.
 • Příprava: u mola šatního je pro zásah potřeba zpřístupnit všechny úložné prostory a zlikvidovat silně zasažené textilie. U potravinových molů a zavíječů je potřeba vyklidit kuchyňskou linku a spíž. Pokud budou nalezeny zasažené potraviny, bude potřeba je zlikvidovat.
 • Používaný materiál: insekticidní kombinovaný postřik, aerosol, lepové pasti a plyn.
moth-1799597_1280
Mol, Zavíječ

Mravenec

 • Charakteristika: Hubení mravenců bývá pro běžného člověka často nekonečný souboj, končící podzimním obdobím, až mravenci zmizí sami. Toto období neplatí pro mravence faraóny, tito mravenci žijí v lidských obydlích a zima jim proto neublíží. Mravenec faraón nemá problém procestovat celý panelový dům. Oproti normálním mravencům, jsou faraoni schopni mít v kolonii nekonečné množství královen, což je hlavním problémem jejich hubení.
 • Výskyt: v lidských obydlích, bývají často poblíž zdroje potravy nebo vody. Ve volné přírodě je jejich výskyt možný skoro všude.
 • Příprava: pro zásah je potřeba vyklidit spodní část kuchyňské linky, spíž, ve zbytku prostor je potřeba zpřístupnit obvody.
 • Používaný materiál: insekticidní kombinovaný postřik, aerosol, plyn a požerový gel.
macro-3429627_1280
Mravenec

Svrab Vši

 • Charakteristika: jedná se o parazitující druh, vyskytující se na svém hostiteli a v jeho bezprostřední blízkosti. V tomto případě je důležité vyhledat lékařskou pomoc, tak aby se zabránilo jejich šíření a další reprodukci. Deratizační firma provádí pouze ošetření vnitřních prostor.
 • Výskyt: věš dětskou, veš muňku a svrab se nachází vždy na hostiteli a v jeho bezprostředním okolí. Veš šatní se nachází na lůžkovinách a textiliích.
 • Příprava: pro zásah je potřeba vyprázdnit úložné prostory postelí a gaučů, textilie z těchto prostor je potřeba vyprat na 60̊ C. U vši šatní je potřeba zpřístupnit všechny úložné prostory s textiliemi.
 • Používaný materiál: insekticidní kombinovaný postřik, aerosol nebo plyn.
Lateral view of a female body louse pediculus humanus var corpor
Svrab Vši

Ostatní druhy

 • Charakteristika: hmyzí spektrum je velmi rozsáhle a nejsme schopni zde všechny druhy popsat. Pokud vás trápí zde neuvedený druh hmyzu, nezoufejte, zašlete nám jeho fotografii nebo popis. My daný hmyz identifikujeme a nabídneme vám co nejlepší řešení. Profesionální přípravky slouží k hubení veškerého studenokrevného organismu, dokážeme tedy vyřešit všechny vaše problémy. Záleží pouze na použití správných přípravků, správné koncentraci a hlavně postupu.
 • Výskyt: dle daného druhu
 • Příprava: dle potřeby
 • Používaný materiál: Insekticidní kombinovaný postřik, plyn, aerosol, gel, popraš, lepy aj.
spider-2740997_1280
Ostatní druhy
Deratizace hlodavců
Vyklízecí a úklidové práce
Ochrana proti ptactvu
Profesionální Dezinfekční ochrana